Két csapatunk az ország legjobbjai között

Június 13-án két csapattal is résztvehettünk a Medve Matek Csapatverseny ORSZÁGOS döntőjén Budapesten.
A Gellért-hegyen nagyon szép környezetben, fesztivál-hangulatban rendezték meg a versenyt. A verseny során a versenyzőknek 3 órájuk volt az egyre nehezedő feladatok megoldására, miközben többen 10 km-t is gyalogoltak. Több mint 700 versenyző mérte össze tudását.

„Két csapatunk az ország legjobbjai között” bővebben

Pályaorientációs nap a Kanizsaiban

Ma pályaorientációs napot tartottunk a Kanizsaiban, ahol tanulóink számos érdekes hivatással és szakmával ismerkedhettek meg. Az előadók között köszönthettünk rendőrt, a katasztrófavédelem munkatársát, fénytechnikai szakembert, védőnőt, valamint a Garai Szakmunkásképző képviselőit is. Az asztalos szakma szépségeit és érdekességeit Ősi Gábor, egyik szülőnk mutatta be a gyerekeknek.

„Pályaorientációs nap a Kanizsaiban” bővebben

Pedagógusnapi díjátadó

A Mohácsi Tankerületi Központ 2026. június 11-én, immár 6. alkalommal rendezte meg pedagógusnapi díjátadó ünnepségét Mohácson. A rendezvényen a Mohácsi, Siklósi és Bólyi térség iskoláinak 40 pedagógusa és oktatást segítő dolgozója 7 kategóriában vehetett át tankerületi kitüntetést. További 6 pedagógus részére pedig az ünnepség keretein belül adtak át életpályájukat elismerő állami díjakat.

„Pedagógusnapi díjátadó” bővebben

Kanizsai Dráma Műhely május

Nyolcadikosainkkal folytattuk 5 nap című előadásunk házi bemutatóit a felső tagozatosoknak, a darab kapcsán beszélgettünk az iskolai bullyingról.

Sokan már ugyan találkoztunk a Playback Színházzal, de most egész csapatunk kicsikkel és nagyokkal és még nagyobbakkal ellátogatott a Pécsi Playback Színház májusi előadására, ahol attól félünk, mások nem nagyon jutottak szóhoz, dehát sok mesélnivalónk volt…

„Kanizsai Dráma Műhely május” bővebben