Június 20-án elballagtak végzőseink. Egyszerre szomorú és örömteli volt ez a nap, megható és felemelő. Két osztály búcsúzott el iskolánktól, és bár tudjuk, hogy új utak várnak rájuk, hiányozni fognak a mindennapjainkból.


A siklósi Kanizsai Dorottya Általános Iskola hivatalos honlapja
Június 20-án elballagtak végzőseink. Egyszerre szomorú és örömteli volt ez a nap, megható és felemelő. Két osztály búcsúzott el iskolánktól, és bár tudjuk, hogy új utak várnak rájuk, hiányozni fognak a mindennapjainkból.

Június 13-án két csapattal is résztvehettünk a Medve Matek Csapatverseny ORSZÁGOS döntőjén Budapesten.
A Gellért-hegyen nagyon szép környezetben, fesztivál-hangulatban rendezték meg a versenyt. A verseny során a versenyzőknek 3 órájuk volt az egyre nehezedő feladatok megoldására, miközben többen 10 km-t is gyalogoltak. Több mint 700 versenyző mérte össze tudását.

A Kanizsai Dráma Műhely „Drámázz velünk!” c. komplex tehetséggondozó programjának egyik célkitűzése, hogy a színház különböző formáival ismerkedjenek a gyerekek. Szerettünk volna megismerkedni a vitaszínházzal, de a legkevésbé sem szerettünk volna saját magunkkal vitázni, ezért vitába szálltunk az egész felső tagozattal.



Ma pályaorientációs napot tartottunk a Kanizsaiban, ahol tanulóink számos érdekes hivatással és szakmával ismerkedhettek meg. Az előadók között köszönthettünk rendőrt, a katasztrófavédelem munkatársát, fénytechnikai szakembert, védőnőt, valamint a Garai Szakmunkásképző képviselőit is. Az asztalos szakma szépségeit és érdekességeit Ősi Gábor, egyik szülőnk mutatta be a gyerekeknek.

A Mohácsi Tankerületi Központ 2026. június 11-én, immár 6. alkalommal rendezte meg pedagógusnapi díjátadó ünnepségét Mohácson. A rendezvényen a Mohácsi, Siklósi és Bólyi térség iskoláinak 40 pedagógusa és oktatást segítő dolgozója 7 kategóriában vehetett át tankerületi kitüntetést. További 6 pedagógus részére pedig az ünnepség keretein belül adtak át életpályájukat elismerő állami díjakat.

Nyolcadikosainkkal folytattuk 5 nap című előadásunk házi bemutatóit a felső tagozatosoknak, a darab kapcsán beszélgettünk az iskolai bullyingról.
Sokan már ugyan találkoztunk a Playback Színházzal, de most egész csapatunk kicsikkel és nagyokkal és még nagyobbakkal ellátogatott a Pécsi Playback Színház májusi előadására, ahol attól félünk, mások nem nagyon jutottak szóhoz, dehát sok mesélnivalónk volt…



5-6. osztályos dráma csoportunk lezárta az idei tanév „Meséld el! Játszd el!” c. playback színházas tehetséggondozó programját, amelyet a Körber Hungária Kft. adományának köszönhetően valósítottunk meg.

Tanulóink kiválóan szerepeltek a Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen, ahol a következő megyei eredményeket érték el:

Az Országos Tűzmegelőzési Bizottság „A tűz nem játék” című rajzpályázatán kiemelkedő sikert értek el tanulóink. A több ezer beérkezett alkotás közül I. helyezést nyert:
Hajdú Lídia Gabriella (7.A osztály)
Balla Boglárka (7.B osztály)
