Szenzációs eredmény a robotika versenyen

2019. október 14-én iskolánk robotika szakkörös tanulói közül öten részt vettek a Budapesten megrendezett ArTec Championship Hungary 2019 országos robotika versenyen. A versenyre három kategóriában lehetett nevezni, csapatunk a felső tagozatos haladó robotikások kategóriájában indult és I. helyet sikerült megszerezniük!

A versenyen részt vevő csapatoknak a verseny helyszínén,  egy nagyon modern irodaház konferenciatermében kellett megépíteniük és megprogramozniuk robotjukat, amely egy képzeletbeli halgazdaság különböző problémáira biztosított megoldást. A  pontos, részletes, sokféle probléma megoldását kívánó feladatsort a versenyző csapatok a helyszínén ismerték meg.  A téma előre ismert volt, sőt a versenyt megelőzően a csapatnak egy prezentációt kellett elkészíteniük és elküldeniük a verseny szervezőinek. Ebben egy valós halgazdaságban lehetséges probléma robotokkal való megoldására kellett ötleteket kitalálni. A verseny munkaideje (a robotok építése, programozása) alatt a felkészítő pedagógusok nem segíthették a csapatok munkáját, azonban kisebb feladatok megoldásával  további robot alkatrészeket szerezhettek a diákjaik számára. A négyórás feladatmegoldás után a csapatok a versenypályán bemutatták az elkészített, programozott robotjaikat, ahol szakértő zsűri figyelte a megoldásokat. A 7 órás verseny utolsó fél órájában az eredményhirdetés következett. A bemutatók megtekintése után már sejteni lehetett, hogy iskolánk csapata nagyon jól teljesített. A kategóriájukban I. helyezést értek el.  Az előzetes feladatra beküldött prezentációjuk pedig Különdíjban részesült. A kiválóan teljesítő csapat tagjai voltak: Bárdonicsek Barna, Fischer Péter, Fehér Dominik, Farkas Barna, Sári Ádám. Felkészítőjük és a versenyre kísérőjük Hoffmanné Folcz Ágnes volt.