A Föld napja projekt

2011. május 9-én került sor iskolánkban a Föld napja környezetvédelmi projekt zárására.

Hetedik osztályos tanulóink tíz témakörben dolgoztak, s mutatták be projekttermékeiket plakátokon, valamint színvonalas PowerPoint-os előadásokban az osztályokban tanító szaktanárok és osztályfőnökök mentorálásával.

Témák:

 • Védett növényeink
 • Védett fasorok környezetünkben
 • Szelektív hulladékgyűjtés
 • Globális felmelegedés
 • A víz
 • A levegő
 • Energiahordozók
 • Energiatakarékosság
 • Erdők
 • Napjaink nagy környezetszennyezései

A projekt zárásakor tanulóink három szempont összegzése alapján vehették át okleveleiket.

 • Legjobb tartalom
 • Legjobb PowerPoint
 • Legjobb előadás

A szellemi kutatómunka mellett május 3-án délután az iskola környezetének (udvarának, kertjének) tavaszi nagytakarítására is sort kerítettünk, ahol a felújításról még ottmaradt hulladékot, építési törmeléket összegyűjtöttük.