Tehetségpont

Tehetségpontunk tevékenységét, céljait mutatjuk be a bejegyzésben:

Az intézmény sokéves gyakorlattal rendelkezik a tevékenykedtetésre épülő tanulásszervezésben, a mindennapokat változatos módszertannal és oktatásszervezési eljárásokkal gazdagítja. Mivel alapfeladatain kívül évek óta biztosítja több készségterületen a tehetséggondozást, ezért 2015 szeptemberében csatlakozott a Tehetségpontok hálózatához Kanizsai Tehetségpont néven, a tehetséggondozó munka koordinálásáért felelős személy Tolnai Ágnes lett. 2018-ban tehetséggondozó munkánk elismeréseként kiválóan akkreditált minősítést szereztünk.

Iskolánk tehetséggondozó stratégiája a tehetség prediszpozicionális elméletéhez kötődve az „Adj Esélyt a Tehetségre!” címet kapta. Így jelképezzük hitvallásunkat, mely szerint minden gyermek tehetséges valamiben, és legfőbb célkitűzésünket, hogy minden gyermek számára felkínáljuk a tehetséggondozás széles spektrumát a gardneri összes területen, így segítve mindenkinek megtalálni az erős oldalát. Programjaink nagy része befogadó és tevékenységorientált: a legtöbb gyermek számára elérhető és tevékenykedtetve leli meg a tehetségeket. Másrészt kiemelt tehetségeinknek azonosításos programokat is szervezünk, így azok egy gazdag programban fejlődhetnek. Az elmúlt 5 év mindegyikében valósítottunk meg komplex tehetséggondozó programot, elsősorban a természettudományos és matematikai tehetségek felkarolására, így a saját élményű, felfedeztető tanulásos természettudományos komplex tehetséggondozó programok hagyománnyá váltak az iskolánkban.

Alapfeladataink:

  • Pályázatilehetőségekről tájékoztatjuk diákjainkat, segítjük őket a részvételben.
  • A MATEHETSZ Tutoráltakat keresünk! pályázat megírásának segítésével tehetséges diákjainkat az ösztöndíj, támogatás eléréséhez juttattuk.
  • MATEHETSZ támogatás segítségével valósulnak meg komplex tehetséggondozó foglalkozásaink, idén Humán és Dráma tehetségműhely keretében.
  • Rendszeresen részt veszünk NTP-s pályázatokon (2014. Élmény és tudás; 2016. Csodálkozz! Gondolkozz!, 2017. Robotika a Kanizsaiban) így méginkább érdekessé tudjuk tenni tehetséggondozó foglalkozásainkat, mivel lehetőségünk van új eszközök beszerzésére, kirándulások szervezésére.
  • Horvát Tehetség Tábor – 2018-ban harmadszor kerül rá sor a Siklósi Horvát Önkormányzat és az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával

Tehetséggondozó foglalkozásaink 2019/20-ban:

Az Alapfokú Művészeti Iskola keretein belül 1-2., 3-4., 5-6. évfolyamos diákjaink igény szerint képzőművészeti foglalkozásokon vesznek részt, 1-4-es diákjaink pedig a modern tánc foglalkozásokra járnak.
Jó kapcsolatot ápolunk a szomszédos zeneiskolával, így lehetőség szerint összehangoljuk a szolfézs és hangszeres órákat, hogy  beleférjen a tanítási időbe.

Foglalkozás megnevezése Évfolyam Fogalakozást tartó pedagógus Foglalkozások ideje
Matematika szakkör 3. Dorn Eszter kedd 6. óra
szerda 3. óra
Matematika szakkör 5. Nehrné Antal Erika hétfő 1. óra
Matematika előkészítő 8. Hoffmanné Folcz Ágnes hétfő 7. óra
Reál Műhely 6-7. Hoffmanné Folcz Ágnes
Nehrné Antal Erika
A. hét
csütörtök 6-7. óra
Kémia szakkör 7. Pataki Gabriella kedd 7. óra
Kémia szakkör 8. Pataki Gabriella szerda 7. óra
Fizika szakkör 7-8. Rittingerné Géczi Andrea szerda 8. óra
Robotika szakkör 5.a Hoffmanné Folcz Ágnes szerda 6. óra
Robotika szakkör 5.b Hoffmanné Folcz Ágnes szerda 7. óra
Robotika szakkör 6-7-8. Hoffmanné Folcz Ágnes B hét hét
kedd 8-9. óra
Magyar előkészítő 8. Holczknechtné Szunyog Beatrix kedd 6. óra
Humán Műhely 6-7. Gitta Boglárka,
Tolnai Ágnes
B. hét
csütörtök 6-7. óra
Dráma Műhely 6-7-8. Tolnai Ágnes csütörtök 9. óra
Horvát Nyelvi Műhely 5. Tolnai Ágnes hétfő 7. óra
szerda 9. óra
Horvát Nyelvi Műhely 6. Tolnai Ágnes hétfő 8. óra
szerda 6. óra
Horvát Nyelvi Műhely 7. Tolnai Ágnes hétfő 6. óra
csütörtök 8. óra
Horvát Nyelvi Műhely 8. Tolnai Ágnes hétfő 9. óra
szerda 7. óra
Német szakkör 5. Ferenczfi Julianna kedd 8. óra
Német szakkör 6. Pataki Gabriella hétfő 8. óra
Német szakkör 7. Ferenczfi Julianna hétfő 6. óra
Angolszakkör 5. Kóré Csilla péntek 4. óra
Angolszakkör 6. Hegedűs Éva péntek 3. óra
Angolszakkör 7. Ferenczfi Julianna péntek 6. óra
Énekkar – alsós 2-4. Selymesné Todenbier Edit kedd 7. óra
péntek 7. óra
Énekkar – felsős 5-8. Galambosiné Honfi Anita kedd 7. óra
csütörtök 8. óra
Karate alsó Utasi Viktor kedd 8. óra
csütörtök 8. óra
Karate felső Utasi Viktor kedd 9. óra
csütörtök 9. óra
kézilabda az iskolában 2.b, 4.a Fekete Tamás testnevelés óra keretei között