Országos Úszó Diákolimpia

Az Országos Úszó Diákolimpia „A” kategória döntőjében tanulóink eredményesen szerepeltek.

Tili Panna (2008) a IV. korcsoportban – 50m mellen 10.helyen, 50m gyorson 13.helyen végzett az egy évvel idősebbek között.

Katona Ákos (2009) a III. korcsoportban – 50m gyorson 10.helyen, 50m háton 2.helyen csapott célba korosztályában.
Mindkét tanuló eredménye nagy sikernek számít, tekintve az úszás edzések kedvezőtlen feltételeit, országos élvonalban végeztek. Katona Ákos eredményének köszönhetően a felsőoktatási felvételi eljárásról szóló 423/2012. (XII.29.) Korm. rendelet 21. §-a alapján a felvételi eljárás során Diákolimpia® országos döntőn elért legalább 3. helyezetteknek járó 10 többlet pont jogos tulajdonosának tudhatja magát.

Katona Csaba, a Siklós SE úszószakosztály vezetője sikereik hátterében iskolánk segítő együttműködését is köszönettel említi.